Hena (dar vadinama chna, arba mehandė) – 100% natūralūs dažai iš heninės lavsonijos (Lawsonia inermis)
Kone visas heninės lavsonijos derlius yra sunaudojamas plaukams dažyti, tačiau rinktiniai jos lapeliai, turintys itin daug lavsono, – jų nebūna daugiau kaip 10 % derliaus – po atsijojimo ir susmulkinimo tampa medžiaga, tinkama puoselėti mehndi ar mehandę, rafinuotą kūno gražinimo ir marginimo meną.

Dažymui buvo panaudota hena gauta iki miltelių susmulkinus aukščiausios kokybės henos lapelius iš Pakistano, lavsono kiekis sudaro 2,69 %.

Dėmesio: hena visada yra TIK VIENOS spalvos. Gali šiek tiek varijuoti spalvos intensyvumas, nuo raudonos iki oranžinės, tačiau gryna hena negali dažyti nei rudai, nei juodai, nei jokia kita spalva, juo labiau būti bespalvė (tokius klaidinančius užrašus galima rasti ant masinei prekybai siūlomų pigmentų pakuočių).

Informacija paimta iš http://aromata.lt/

Diskusija

Komentarai (3)

  1. Tose pačiose Vedose sakoma, jog moteriai nepalanku dažyti plaukus raudonai, nes tokiu būdu stiprinamas Marso planetos poveikis. Ir sakoma, jog vyrui nerekomenduojama vesti raudonplaukę, suprask bus sunku sutarti su prieštaraujančia moterimi.

    1. Geras pastebėjimas. Ajurvedoje labai vertinamos žolelės plaukų priežiūroje. Chna yra lyg natūralus kondicionierius plaukams. Indijoje, turbūt, nekyla problemų dėl spalvos, nes moterys juodaplaukės ir chna tamsių plaukų nenudažys raudonai, bet jei mergina labai šviesiais plaukais spalva gali būti ryškesnė. Dažant su aukštos kokybės chna be pigmentinių priemaišų galima pastebėti, kad intensyvi plaukų spalva būna iškart po dažymo, o vėliau ji tampa rusva ( panašiai kaip paišant odą su henna). Taip pat dažant dažnai įmaišau amalos žolelių, galima ir kerobo miltelių įdėti. Tuomet net ką tik po dažymo spalva nebūna varinė. Merginos nuotraukoje plaukų spalva maždaug trijų dienų bėgyje irgi tapo rusva:). Dažyme buvo naudota chna be kitų žolelių.

Atsakyti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *